Magazine MenSen 4 is verschenen!

25 november 2025

Op 25 november verschijnt de nieuwe editie van ons magazine MenSen, nummer 4. Met verhalen en informatie over het thema Pijn. Daphne Depassé, Hanneke Hulst en Monique Noort schreven weer een column en in de rubriek That’s the question komen drie mensen met MS aan het woord.

We lichten een aantal artikelen uit:

  • Sporten was altijd al de passie van Wouter Kreeft (44). Op zijn vijftiende was hij de beste jeugdloper van Nederland in het veldlopen. Later rondde hij zijn studie bestuurskunde af op het onderwerp Sportvrijwilligers en woonde een tijd in Argentinië om de taal te leren.
  • Tal van verschijnselen kunnen iemand met MS belemmeren in het dagelijks leven. Wat te denken van onverwachte en onbedoelde spierbewegingen, spasmen? Revalidatiearts dr. Diana Oosterveer: “Als je daar geen hinder van hebt, prima natuurlijk, dan heb je waarschijnlijk geen behandeling nodig. Maar heb je daar wel last van, weet dan dat een revalidatiearts je waarschijnlijk goed kan helpen.”
  • Maria van Nies (68) is tijdens de ALV op 21 juni benoemd tot erelid van MS Vereniging Nederland vanwege haar jarenlange inzet. Zo was ze coördinator van de MS-coaches en organiseert ze de jaarlijkse vakantieweek in het Tesselhuus op Texel voor leden van de vereniging met MS.
  • Op dit moment loopt een onderzoek naar cannabisolie bij zenuwpijn, waarbij deelnemers vijf weken lang medicinale cannabisolie met THC krijgen. Melissa Joosse, patient relations officer bij het CHDR: “Door deel te nemen aan dit onderzoek kun je in een gecontroleerde omgeving testen of cannabisolie met THC jou helpt bij zenuwpijn.”

Wil jij het magazine ook ontvangen? Word dan lid voor 30,- per jaar >>