Weer VWS-minister weg met kennis van MS

25 augustus 2025

Door de nieuwste kabinetscrisis is nu weer een minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) weg die kennis heeft van MS: Daniëlle Jansen (NSC). Haar voorgangster Fleur Agema (PVV) heeft zelf MS. Daniëlle Jansen – op die post sinds 19 juni – is in 2006 doctor in de medische wetenschappen geworden op een proefschrift met bijzondere aandacht voor mensen met MS.

VWS komt voorlopig in beheer bij minister Robert Tieman (BBB) van Infrastructuur en Waterstaat. Volgens de geldende vervangingsregeling zou het eigenlijk minister Mona Keijzer (BBB, Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) moeten zijn geworden. Maar die heeft al een vol bestuurspakket doordat ze ook vicepremier is en sinds de vorige kabinetscrisis deels verantwoordelijk voor de portefeuille asiel en migratie. Aan haar is nu bovendien het tijdelijke beheer toevertrouwd van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) inclusief het zware dossier van het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV).

Ingewijden houden er rekening mee dat er op korte termijn nieuwe aparte ministers worden benoemd, ook voor VWS. Dit ministerie heeft twee staatssecretarissen: Nicki Pouw-Verweij (BBB, Langdurige en Maatschappelijke Zorg) en Judith Tielen (VVD, Jeugd, Preventie en Sport).

Redactie MSnieuws

Bronnen:

https://www.koninklijkhuis.nl/actueel/nieuws/2025/08/23/ontslag-ministers-en-staatssecretarissen-van-nsc

https://www.rijksoverheid.nl/ministeries/ministerie-van-volksgezondheid-welzijn-en-sport

https://www.tweedekamer.nl/nieuws/kamernieuws/debat-en-stemmingen-over-situatie-gaza