skip to Main Content
Lettergrootte: e e Sitemap Inloggen

Vraagtekens prof. Hintzen bij verband Epstein-Barr-Virus en MS

Neuroloog en immunoloog professor dr. Rogier Q. Hintzen zet nogal wat vraagtekens bij de medio 2018 in Engelse bladen geventileerde opvatting dat MS alles te maken heeft met het Epstein-Barr-virus (EBV) en mogelijk binnenkort met een vaccin zou zijn te bestrijden. In het nieuwste nummer van MSzien, het digitale magazine van MSweb, noemt hij dit ‘speculatie, geen wetenschap’.

EBV virusProfessor Hintzen is directeur van ErasMS, het MS-centrum van het universitaire Ziekenhuis in Rotterdam. Hij sluit niet uit dat ook EBV een rol kan spelen, maar zet dit op hetzelfde plan als alle andere virussen en vele andere factoren. Daartoe rekent hij onder meer genetische, ‘maar mogelijk ook zonlicht, roken, voeding en misschien wel luchtvervuiling’. Hij voegt eraan toe dat de precieze samenhang van alle factoren ‘nog lang niet is opgehelderd’.

>>lees het hele artikel in MSzien

 

Back To Top
X