Brits onderzoek leert dat stamceltransplantatie (aHSCT) bij RRMS mogelijk betere resultaten oplevert dan de MS-remmers alemtuzumab en ocrelizumab. Zo blijkt uit een uitvoerig onderzoeksbericht op de website MS.nl. MS.nl is een samenwerkingsproject van het Nationaal MS Fonds, MS Vereniging Nederland en Stichting MS Research.
In dat bericht staat letterlijk: “aHSCT bleek terugvallen door MS beter te voorkomen dan alemtuzumab en ocrelizumab. De groep die stamceltherapie kreeg had ook minder schade op MRI-scans dan de groep die alemtuzumab kreeg.”
De conclusie is gebaseerd op onderzoek onder 621 RRMS-patiënten van het MS-centrum van het Charing Cross Hospital en uitgevoerd in samenwerking met King’s College Hospital, beide in Londen. Het officiële onderzoeksrapport is op 19 april 2025 gepubliceerd op een Amerikaanse wetenschapssite. Het bericht van MS.nl is gedateerd 10 juli 2025.
De Nederlandse neuroloog dr. Erwin Hoogervorst, lid van de landelijke Indicatiecommissie stamceltransplantatie bij RRMS, reageert in dit bericht terughoudend op het onderzoeksresultaat: “Het is nog te vroeg om op basis van deze studie te concluderen dat stamceltherapie een betere behandeling is dan de twee onderzochte ziekteremmers.”
Redactie MSnieuws
Bronnen:

