Ga naar hoofdinhoud

Als je door een ziekte als MS veel last hebt van negatieve gevoelens of emoties, dan heb je emotionele problemen. Je kunt bijvoorbeeld verdrietig zijn omdat je bepaalde dingen niet meer kunt. Of je voelt je onzeker, somber, prikkelbaar, boos of machteloos. Sommige mensen met MS piekeren veel over de toekomst.

Voor de website psychosocialezorg.info van Patiëntenfederatie Nederland maakten wij informatieve pagina’s over psychosociale problemen bij MS. We maakten pagina’s voor volwassenen met MS en voor hun naasten.

Voor volwassenen met MS
Lichaam, emoties en omgeving bepalen samen je gezondheid. Ze beïnvloeden elkaar. Daarom kan MS de oorzaak zijn van psychosociale problemen. Psychosociale problemen is de verzamelterm voor emotionele klachten en sociale problemen. Op de website psychosocialezorg.info leggen we je uit wat je kunt doen als je hier last van hebt.

Daarnaast kan een ziekte als MS gevolgen hebben voor de relaties met de mensen om je heen. Je partner, kinderen, familie, vrienden of collega’s. Misschien heb je minder contact met anderen en voel je je eenzaam. Mogelijk moet je eraan wennen dat je partner of kind voor je zorgt. Wanneer een ziekte negatieve gevolgen heeft voor relaties en contacten dan noemen we dat sociale problemen.

>>naar de informatie voor volwassenen met MS

Voor naasten
Heeft jouw partner, kind, ouder, familielid of vriend MS? Dan kan dat ook voor jou ingrijpend zijn. Als je door de MS van jouw naaste veel last hebt van negatieve gevoelens of emoties, dan heb je emotionele klachten.

Door gevoelens van verlies kun je je angstig, somber, boos of machteloos voelen. Je kunt veel piekeren en prikkelbaar zijn. Dit zijn normale reacties.

De MS van je naaste kan ook gevolgen hebben voor relaties met andere mensen zoals familie, vrienden of collega’s. Misschien gaan ze ineens anders met je om of heb je minder contact met ze. Wanneer MS negatieve gevolgen heeft voor relaties en contacten dan noemen we dat sociale problemen.

>>naar de informatie voor naasten van mensen met MS

Back To Top