skip to Main Content
Lettergrootte: e e Sitemap

MS-coaches: ‘Cijfer jezelf niet op voorhand weg’

“Werk is meer dan geld verdienen,” aldus MS-Coach Maria van Nies. “Je ontmoet mensen. Je presteert iets. Als je de diagnose MS krijgt, betekent dat niet dat je van de ene op de dag niets meer kunt. Blijf denken in mogelijkheden. Dat geldt ook voor je werkgever. Die kan denken dat je binnen de kortste keren uitgeschakeld bent, terwijl dat helemaal niet zo hoeft te zijn. Aanpassingen die misschien nodig zijn, kunnen heel simpel zijn. Een trippelstoel waarmee je zittend kunt lopen. Of je collega’s verzoeken alleen op bepaalde tijden iets te vragen. Cijfer jezelf niet op voorhand weg.”

Werk zorgt voor structuur. Het geeft positieve energie. Vaak kun je met MS nog prima werken. Soms zijn aanpassingen nodig. Belangrijk is dat je de regie in eigen hand houdt.

In de bijlage-special bij MenSen 3 over MS en werk, geven onze MS-coaches hun visie op werken met MS.

Lees de special MS & werk

Special MS en werk

Back To Top
X