skip to Main Content
Lettergrootte: e e Sitemap Inloggen

‘Groot onderzoek naar afweersysteem’

De Samenwerkende Gezondheidsfondsen (SGF) trekken 15 miljoen euro uit voor een groot onderzoek naar de werking van het menselijk afweersysteem, aldus NOS.nl. Ook MS Research Nederland is betrokken bij dit onderzoek. 

Het afweersysteem beschermt normaal gesproken tegen infecties en ziektes, maar bij veel mensen hapert het. Bij mensen met auto-immuunziektes als reuma of diabetes werkt het te sterk en bij mensen met kanker juist onvoldoende. Ook bij bijvoorbeeld multiple sclerose (MS) en allergieën speelt het afweersysteem een belangrijke rol.

Er is in Nederland niet eerder vanuit zoveel verschillende disciplines gekeken naar de problemen die een haperend immuunsysteem kan veroorzaken. Het onderzoek zal 3,5 tot 4 jaar gaan duren. De onderzoekers willen vooral kijken waarom een bepaalde therapie bij de ene afweerziekte wel werkt en bij de andere niet.

Bronnen: NOS.nl en MSresearch.nl

Back To Top
X