skip to Main Content
Lettergrootte: e E Sitemap

Groen licht voor test poeptransplantatie

Het MS-centrum Amsterdam heeft groen licht gekregen voor een test met poeptransplantatie bij mensen met MS. Het gaat om een zogeheten pilot study naar de veiligheid en uitvoerbaarheid van deze Fecale Microbiota Transplantatie (FMT). Er zijn aanwijzingen dat het vervangen van de bacteriesamenstelling in de darmen een gunstige invloed kan hebben op ontstekingsreacties. 

Rogier Ooijevaar (l) en Bob van Oosten
Rogier Ooijevaar (l) en Bob van Oosten

Het Amsterdamse project is in handen van neuroloog dr. Bob van Oosten die hiertoe nauw samenwerkt met arts-onderzoeker drs. Rogier Ooijevaar van de afdeling Maag-, Darm- en Leverziekten. Zij gaan de komende dagen tien MS-patiënten uitnodigen. Die krijgen eerst een intensieve antibiotica-kuur die de huidige bacteriemix in hun darmen moet opschonen. Daarna ontvangen ze met een interval van twee weken donor-poep. De onderzoekers gaan de resultaten daarvan een half jaar volgen.

Dit is een samenvatting van een uitgebreider bericht op MSweb.

Meer informatie over dit project lees je op de website van het MS Centrum Amsterdam

 

Back To Top
X