Ga naar hoofdinhoud

Vorige week verscheen de eerste editie van ons magazine MenSen van 2023. In deze editie aandacht voor:

 • Stamceltherapie eindelijk vergoed
  Half december werd bekend dat stamceltransplantatie voor een specifieke groep MS-patiënten vergoed wordt uit het basispakket zorgverzekering. Een belangrijk besluit voor mensen met MS.
 • Jaarthema: mantel- en respijtzorg
  Mantelzorgers zijn en worden steeds belangrijker. De verwachting is dat dit de komende jaren alleen maar toeneemt. MS Vereniging Nederland vindt dit een belangrijk thema en maakt mantelzorg en respijtzorg het jaarthema van 2023.
 • MS bij kinderen
  De openingslezing van het internationaal wetenschappelijk MS-congres ECTRIMS stond in het teken van MS bij jongeren onder 18 jaar. Bij kinderen verloopt MS anders dan bij volwassenen. MS is bij kinderen veel actiever maar eigenlijk nooit progressief.

En verder onder meer:

 • 10 tips bij zwangerschap
 • verslag webinar ‘MS, move that body!’
 • aanvulling richtlijn MS-behandeling

 

Back To Top